Зимова плоскирка

Улови плоскирки взимку бувають часом не менш вагомі, ніж у будь-який інший час року, а зимові зграї плоскирки навіть ще більш щільні, ніж влітку. Але в ці зграї можуть входити як зграйки плітки, так і підлящиків. Клювання тоді із-за конкуренції буває набагато активніше, ніж у звичайних умовах.

Зграї плоскирки воліють триматися глибинних ділянок водойм зі слабкою течією і глинистим, злегка замуленим дном, але з достатньою кількістю розчиненого у воді кисню. Ловити рибу взимку можна як поплавчаною вудкою, так і на мормишку з насадкою. Найбільш сприятливими для полювання є дні з відносно теплою погодою і стійким атмосферним тиском. Найактивніше зимове клювання плоскирки спостерігається по першому і останньому льоду, а в глуху зиму все залежить від уміння рибалки.

Для лову плоскирки підходить звична зимова поплавочная вудка. Основна жилка діаметром 0,12 мм, повідець в даному випадку не використовують. Поплавець підбирається вантажопідйомністю під одну свинцеву дробинку. Гачок № 3, з вітчизняної нумерації. В холодній воді краще використовувати тварини насадки. Іноді добре працюють бутерброди з добавкою насадки рослинного походження.

Склад прикормки може бути будь-яким, зазвичай застосовують суміш невеликої кількості зимової стандартної прикормки з великою кількістю кормового мотиля.

Інший спосіб полювання на плоскирку з льоду - риби на мормишку з насадкою. Оснастка вудки тут додатково оснащується повідцем діаметром 0,1 мм і довжиною близько 15 см. Повідець змінний, кріпиться до основної жилці через крихітний вертлюжок. Уловиста кольорова блешня «мурашка». Необхідний чутливий кивок з робочою довжиною близько 12 см. Стиль гри - плавно, без ривків, з погойдуванням поблизу ґрунту. Насадки на гачку - опариш і інші дрібні личинки або шматок поролону, просоченого риб'ячим жиром.

Серед зими, в залежності від погоди, зграї плоскирки все-таки здійснюють малі міграції.

Крім раніше згаданої мормишки, можна використовувати і інші конструкції штучних принад. Однією з найбільш уловистих зимових штучних принад при ловлі плоскирки, безперечно, є «чортик». Удільнік для лову на «чортика» по довжині приблизно такий же, як і для зимового блесніння. Котушка з барабаном великого діаметра. Конусний кивок з робочою довжиною близько 15 см, частіше він металевий, що потрібно для риболовлі з великих глибин. Розмір «чортика» до 1 см, форма подовжена, на гачках відрізки кембриків червоного, жовтого і білого кольорів. Перед приманкою на лісочку ставлять 1-2 бусинки зеленого кольору, які при грі вільно ковзають по волосіні. «Чортик», як і всі мормишки, припускає різноманітні прийоми гри. Ось приклад двох основних способів.

  1. Швидкий підйом приманки з «тремтінням» на висоту до метра і більше і падіння на грунт з плавним погойдуванням.
  2. Повільний підйом приманки з частим коливанням на висоту до 1 м і вільне падіння на дно.

Дуже корисно під час гри робити паузи в 3-7 секунд. Грати рибалці штучною приманкою треба не поспішаючи, щоб визначити ті рухи, на які в даний час краще реагує риба.

Завжди необхідно пам’ятати, що навіть на дуже ретельно огружену снасть впливу течії не уникнути. Деякі рибалки компенсують це за допомогою установки додаткових свинцевих грузил, які затягуються на основний жилці відразу після повідка. Без цього рибалці буває важко визначити момент обережної поклевки. Зимова плоскирка краще всього підходить для сушіння. Технологія засолки і в'ялення звичайна.

Зимова плоскирка


Подібні публікації


0 коментарів

Unauthorized


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть або зареєструйтесь.