Зимовими стежками карася

Якщо золотистої карась з встановленням льоду повсюдно залягає в сплячку, то срібний карась в деяких водоймах продовжує залишатися активним. При певному навику рибалки його стабільно ловлять, як на зимову поплавкову, так і на мормишечную снасть.

Є ставки, де карась залишається активним всю зиму. Це ставки, у яких дно не має більш-менш значних мулових відкладень, і тому небагата кормова база змушує рибу постійно перебувати в пошуках їжі. Найбільш активний клювання в період льодоставу припадає на весну і осінь.
Як відомо, карась зиму проводить в ямах на глибині, але під час відлиг він часто виходить погодуватися на столи, розташовані недалеко від зимувальних ям, на глибину 1,5–2,5 м.

На багатьох запрудах виробляють регулярні скиди води, особливо в відлиги. В результаті надмірного скидання на льоду може з'являється вода, яка, потрапляючи в тріщини і лунки, збагачує водойму киснем і тим самим викликає пожвавлення риби. Та починає пересуватися в пошуках корму і активно бере насадку. Будь мало-мальськи досвідчений рибалка, приїхавши на загату, по силі потоку з греблі може зробити висновок про те, яке сьогодні рух води на водоймі в цілому. Збільшене по руслу протягом викликає пожвавлення карася.
На малознайомій водоймі можна пошукати карася на столах поблизу старого русла. Добре, якщо обраний для лову ділянку з вибоїнами, улоговинами та іншими нерівності. Середньої глибини ділянки з коряжником, де влітку любить триматися великий карась, в зимові відлиги його також приваблюють.

Велика щільність активного карася на початку зими буває біля греблі. Найбільші глибини характеризуються тим, що вода біля дна тут найдовше остигає, що і робить активним карася. Крім того, сюди намиває корм з усієї водойми. Зазвичай на запрудах максимальні глибини - 4-5 м, іноді тільки трохи більше, тому можна використовувати як тактику вичікування на підгодованих лунках, так і тактику пошуку, тобто постійно свердлити на обраних ділянках нові лунки і перевіряти їх мормишкой.

Практика лову карася поблизу гребель показує, що в період активності він найчастіше годується по краях ям. Просуваючись по периметру ями, слід зміщуватися то вправо, то вліво, оскільки в різний час риба може триматися на різних рівнях, на нижній, середній або верхній брівці. Крім того, на краях ями бувають виступи. Тут та ж картина, що і на передруслових ділянках: чим різнообразнее рельєф дна, тим він привабливіше для карася. На незнайомому водоймі межі ями можна визначити за допомогою ехолота. Клює срібний карась взимку і на деяких не сильно замулених затоках великих водосховищ з впадають в них струмками. Один такий затоку знаходиться на рузському водосховищі.

Взимку як срібного, так і золотого карася ловлять на ділянках зі стоячою або слабопроточной водою, застосовуючи максимально полегшені снасті: зазвичай на поплавкову вудку з одним гачком. Це або "Кобилка", або вудка з котушкою. Поплавок-пінопластовий, конусоподібний або у формі оливки. Волосінь-0,1 мм. Гачки - № 15-18, чорного кольору, з тонкого дроту, що дозволяє робити делікатний прокол в наживці (остання умова обов'язково, так як карась майже завжди ігнорує видавлений мотиль, але любить, коли він Налитий червоною рідиною, яка, очевидно, приваблює його ще й запахом). Грузило-одна або дві дрібні дробини. Насадка повинна знаходитися біля самого дна або лежати на ньому. Зазвичай ловлять на дві-три поплавкові вудки.

Іноді хороші результати дає Мормишка. Волосінь краще вибрати діаметром 0,1-0,12 мм і без страху чекати клювання солідного екземпляра. Мормишку необхідно ставити найменшу, 2-3 мм в діаметрі. Це може бути або «дробинка», або «каплевидная», або «сочевиця». У ясну погоду ловлять на мормишку свинцевого або чорного кольору, в похмуру – на мормишку з мідним покриттям; часто вона комбінована – одна половина жовтувата, а інша – сіра (свинцева).

Зимова насадка для лову карася – це майже виключно мотиль, що надівається на гачки по одному або по кілька штук. Часто надягають два-три мотиля, проколюючи їх поперек тулуба – утворюється така пензлик з коротенькими кінцями, які швидше входять повністю в рот рибі. На деяких водоймах карась, правда, може брати і на дрібного червоного хробака, якого заготовляють про запас на зиму, на опариша або навіть на рослинні насадки, такі як тісто або манка. Природно, на рослинні насадки ловити треба, застосовуючи тільки поплавкові вудки. Мінімальну горошину тесту прищіплюють так, щоб засікти карася, який пробує її лише губами. Клювання відчувається по незначній вібрації поплавка або кивка, і тут треба відчути момент підсічки. Часто карась дає про себе знати підйомом поплавка або кивка. У цей момент слід негайно підсікати. Мормишка при лові карася знаходиться біля самого дна і повинна давати про себе знати лише сованням або міліметрової амплітудою коливань. Як правило, після цього слід така ж ледве помітна клювання, зазвичай слабкий підйом. Іноді вона відбувається після того як Мормишка остаточно заспокоїться і ляже на дно або зависне, майже стикаючись з грунтом. Підсікати необхідно при найменшому натяку на те, що гачок з насадкою виявився в роті у риби. Дуже часто бувало, що вщухлий клювання карася відновлювався на поруч просвердленої лунці, в безпосередній близькості від старої. Можливо, насадка потрапила під ніс карасю і той не встояв від спокуси, або шум працюючого коловороту спонукав карася спорудитися з місця і наштовхнутися на насадку.

Що стосується підгодовування, то на неглибоких місцях краще сипати невеликими порціями мотиля зверху в лунку. Ворушиться мотилем важливо лише привернути увагу карася, але ні в якому разі не перегодувати. В принципі, в відлиги і на початку зими деякі рибалки змішують кормового мотиля з сухою готовою сумішшю.

Зимовими стежками карася


Подібні публікації


0 коментарів

Unauthorized


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть або зареєструйтесь.