Місячний народний рибальський календар на Березень

Але хоча в цей час з дахів вже капає, але мороз «за ніс ще міцно цапає». Недарма березень величали спадкоємцем лютого, молодшим (меншим) його братом і перезимником і зимобором - він з зимою бореться.

Проте березень велить рибалкам на риболовлю надягати «двоє, а то і четверо порток». Це на випадок можливого раптового посилення березневих морозів. Що призводить, з одного боку, до кращого клюванню миня, а з іншого - до погіршення клювання всіх інших риб.

Ось яка картина вимальовується за Місячним рибальським календарем. Він пророкує, що в перші шість березневих днів улов обіцяє бути... гірше нікуди. Однак, зглянувшись над мужиками напередодні Міжнародного жіночого дня, порадить їм дружно поспішати, прихопивши вудки, на найближчі озера. Там, за чутками, і, знову ж, з співчуття з нагоди майбутнього жіночого свята риба обіцяє виручити гарним кльовом всіх закоханих у своїх дам кавалерів. І з цього дня, особливо в самий розпал свят, так, втім, і пару-трійку днів після риби потраплятиме ловильщикам «щастя і чинів» якнайбільша.

Ну, а потім, як водиться, навіть не куряща рибка зажадає дводенний перекур. Спершу на Прокопа Дорогорушителя (12), коли у води ніс остер і вона пробивається усюди, аж до того, що навіть на великих річках відзначаються перші  спроби розтину. А потім - і на вершині позимья, в день Василя Сонячника (13), коли зла стара-зима від його тепла гарячого заплаче гіркими сльозами.

Але на молодого місяця, коли Євдокія Веснівка (14) починает перший весняний день, риба скидає з себе зимове заціпеніння, радіє не стільки молодому місяцю, скільки приходу весни і починає добре клювати, особливо на мілководді. Але Євдокія Плющиха (14) найчастіше охолоджувала запал любителів вудіння поверненням холодів. Звідси і прислів'я: «Лютий воду підпустить, а березень - підбере!».

Однак, при появі сонця на Авдотью і в два наступні дні - на Федота Вітроноса (15) і на Євтропія, який Сніг Топить (16), клювання все поліпшується і поліпшується. Навіть лящі зрушаться зі своїх зимових стоянок. А в наступні два дні клювання досягає березневого максимуму. Ще б: адже на Герасима Грачевника (17) повертаються із заморських країн перші вісники весни - граки. Граки зиму подзьобали - сходить сніговий покрив, все сильніше на річці навесні віє, вода до риб «добріє». А коли в лунку біжать життєдайні для риб талі весняні води, охоче ловиться плотва. До того ж, на Канону Городника (18) з'являються перші таловини, вилітають перші мухи, притягаючі зголоднілих за таким делікатесом риб.

Але іноді Федот (15) буває не той, якого чекали рибалки - приносив він сильний вітер зі снігом і завірюхою. Підводні мешканці і з Константинових Кіл (19 ) попливуть колами навколо рибальських гачків і на тиждень оголосять невелику перерву в кльові, знизивши його до середніх значень по день Софрона (24), коли займеться зоря-зозуля і прилетять до нас зяблики і чибіси.

Особливо стоїть прикметний день Сорок Сорок (22). З цього дня можливі сорок морозних днів. Якщо вони тривають постійно, то весна і літо будуть теплими, сприятливими для лову. А Феофан Наганяє Туман (25), намагаючись їм замаскувати рибальські гачки від риби. Тому до кінця березня рибалка в нинішній рік буде погана. Але Феофанів день переконує, що з весною можна ужитися добре: «Без весни і життя немає!». Зазвичай у цей день вудильникам щастило на трофеї. І з цього дня рибалки, як правило, повертаються додому з важкими рюкзаками.
А в день Савина (29), коли зверху пече - знизу тече, і на Олексія Божої Людини (30), коли він холодну зиму кінчає, широку весну починає - зазвичай буває успішний період риболовлі!

Однак не поспішайте на радощах від багатого улову обмивати рибальську удачу - місяць цього не терпить, особливо в строго заборонені дні: в перші дев'ять березневих днів, включаючи жіноче свято, в день Федота Ветроноса (15), в період з Сорока Сорок (22) по день Софрона (24) і в два останніх березневих дня.


Подібні публікації


0 коментарів

Unauthorized


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть або зареєструйтесь.