Ловля карася на соску

Цей спосіб лову відомий досить давно і принципово не зазнав особливих змін. Його можна вважати, навіть класикою лову карася на донні снасті. Втім, класикою, тільки для простору колишнього СРСР.

У різних регіонах цей спосіб називався і називається по-різному: ловля карася на пружину, трохи раніше в деяких регіонах він назвався ловом на супутник, ловля на годівницю і т.п. Але принцип лову скрізь залишався однаковим: годівниця, самої різної форми і кілька гачків, на коротких повідках.

Кількість гачків, по суті, залежить тільки від розуміння кожним рибалкою, принципу роботи соски. Ну і можливо, ще від менталітету і впевненості в тому, що чим більше гачків, тим більше шансів, що карась клюне.

Але часто збільшення кількості гачків на соску призводить до зовсім інших наслідків: повідки починають плутатися. А якщо враховувати, що повідці зроблені з плетеного шнура, то розплутати ці кошмарні вузли від заплітання, вдається далеко не всім. Або на ці розплутування витрачати величезну кількість часу на рибалці. Тому має сенс зупинитися лише на двох повідках з гачками.

В годівницю (пружину) забивається прикормка, причому досить в'язка. І в прикормку вставляються гачки. Карась, починає вибивати прикормку з годівниці і разом з їжею, йому в рот влітає один з гачків.

Другий спосіб - це коли гачки знаходяться поруч з годівницею, а не всередині прикормки. Причому для того, щоб збільшити шанс потрапляння гачка в рот карасеві, на гачки одягаються кульки пінопласту. Або комбінація, якоїсь наживки і пінопласту. Це теж, досить ефективний спосіб ловлі на соску.

По своїй суті, це оснащення є оснащенням, яке забезпечує самопідсікання карася. Але, для того, щоб самопідсічка відбулася вага годівниці, без прикормки має бути мінімум 30 гр. І то не факт, що така вага забезпечить 100% самоподсікання. Бажано ще більше.
Але тут виникає ось яка проблема. Водойми, в яких ловлять карася, досить часто мають мулисте дно, в яке під своєю вагою, оснастка починає провалюватися. І тоді потрібно зменшувати вагу годівниці, можна взагалі без вантажу. А вага для закидання набирається, за рахунок ваги прикормки.

Ловля на соску, в силу своєї конструкції та використання в'язкої прикормки, не є швидким способом лову. Вся тактика заснована на закидання снасті і очікуванні. Тому більшість рибалок використовують не одне вудилище, а кілька.

Снасті для лову на соску

При виборі снастей, особливих вишукувань немає. Найчастіше використовують недорогі китайські телескопічні або штекерні спінінгові вудлища, з довжиною 2,1 - 3 м. Набагато рідше - довше або коротше. Було б дуже дивним говорити про тест цих вудилищ, так як, все що написано на бланках, часто не має нічого спільного з реальністю. Так, що при виборі потрібно спиратися тільки на здоровий глузд і власне сприйняття вудилища. Хоча в штекерних моделях «китайців» є хоч якась подоба відповідності заявленому тесту.

Котушка, підбирається,  загалом, з фінансових можливостей, але з об'ємом шпулі 3000-4000. Ставити меншу котушку, для такого способу лову, не рекомендується із-за достатньо великих навантажень, які відчувають механізми котушок, при витаскуванні оснащень, вага яких може доходити, враховуючи вагу в'язкої і важкої прикормки, до 80-100 гр. Хоча є категорія рибалок, які продовжують використовувати, для цього способу лову, інерційні котушки. Волосінь застосовується 0,25 - 0,35.

Важливий момент лову на соску - сигналізація покльовки. Хтось продовжує користуватися, для сигналізації покльовки, дзвіночки, бубонці. Але потрібно сказати, що це не дуже зручно. По-перше - дзвенить, по-друге - при закиді або при витаскуванні потрібно знімати дзвіночок або передбачати спосіб, щоб при підсіканні, дзвіночок злітав.

Простіше і ефективніше використовувати простий сигналізатор, типу свінгера, який вішається на одне з кілець вудилища. Такі сигналізатори продаються практично у всіх магазинах і коштують не дорого. Зате переваги на лице. Сигналізатор такого типу не заважає закиду і не заважає виважуванню риби. Хоча, при закиді потрібно постійно стежити, щоб не було накладання ліски, за сигналізатор. Інакше може статися відстріл оснастки.

Прикормка для лову на соску

Снасть цілком бюджетна і проста у використанні. Тому, в більшості випадків використовуються саморобні прикормочні суміші. Найчастіше це суміші різних зварених або запарених зернових (перловки, пшона, пшениці, кукурудзи, гороху) і макухи (макухи). Можливо все з додаванням певної кількості висівок, щоб суміш не виходила вже такою в'язкою. Часто використовується не тільки макуха, але і мелені смажене насіння, які дають більш стійкий аромат.

Одним з основних факторів вдалою прикормочної суміші - застосування різних ароматизаторів, з різними запахами. Починаючи від традиційних: ванілі і анісу і до зовсім екзотичних, наприклад банана або персика.


Подібні публікації


0 коментарів

Unauthorized


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть або зареєструйтесь.