Ловля головня на живця, жабу, малька

Починається така рибалка в середині літа триває в серпні, а самий пік настає восени, коли багато головней перестають харчуватися комахами і переходять на рибно-м'ясну дієту. Що досить дивно: комах ще багато, коники скрекочуть по прибережних лугах і нерідко падають у річку, кружляють над водою бабки - але головні, немов по команді, починають полювання за жабенятами і пічкурами.

Існує гіпотеза, що в серпні стає не менше комах - а збільшується кількість споживачів. Підростають дрібні головеньки, конкуруючи в боротьбі за їжу з дорослими особами, не залишаються осторонь і інші риби, також дуже полюбляють комах - м'язи, великі Єльці, молоді форелі (в тих місцях, де ареал форелі перетинається з ареалом головня). А великий головень до того ж  досить ненажерливий тому - і переходить на більш калорійну їжу.
Ловля головня на живця, жабу, малька
Ловля головеня на жабу в проводку відбувається - з берега вудлищем до 6 метрів завдовжки, при лові з човна можна використовувати спінінг. Ймовірність спіймати великого головня при такому способі ловлі набагато більш імовірна, не виключені поклевки і досить великого жереха, чиї мисливські угіддя збігаються з місцями годівлі головнів. Тому волосінь ставлять досить міцну, міцніше, ніж при лові на мормишку або на комах: 0,3 мм з повідцем 0,2-0,22 мм; гачок прив'язують № 10-№ 12 за вітчизняної нумерації. Навіть з таким оснащенням виважують велику рибу, особливо на течії, буває важко, але ставити більш товсті волосіні небажано, кількість поклевок різко зменшується. Поклевки щуки, яка теж частенько хапає жабеня, в більшості випадків закінчуються невдачею - зубаста хижачка без витівок перекушує повідець.

Наживкою на головня служать жабенята з довжиною тіла 3-4 см (без лапок). Деякі рибалки наживляють їх за спинку, але це не дуже практично: якщо чіпляти жало гачка, лише за складку шкіри, головень часто зриває насадку, ще частіше вона зривається сама, особливо при закиді на далекі відстані. Якщо ввести гачок занадто глибоко, то існує велика ймовірність зачепити життєво важливий орган, і жабеня швидко перестає ворушитися на гачку.

Набагато міцніше тримається на гачку і довше зберігає рухливість жабеня, проколений за обидві губи. Але самий практичний спосіб насадки, - проколоти гачком стегно в його верхній, товстій частині, голавль майже завжди бере здобич позаду, і ймовірність вдалої підсічки при такому знаходженні гачка зростає (щука ж робить навпаки - ковтає жабеняти з голови, і залишається невеликий шанс при підсіканні зачепити хижачку за край губи, що б не дати перекусити волосінь).

Оснастка застосовується в двох варіантах. Спочатку, в серпні, жабеняти пускають зверху, з прозорим шаром-поплавцем і без грузила. Ця ловля нічим, крім насадки, що не відрізняється від ловлі на комах, і саме під час неї найбільш часто як випадковий трофей попадається жерех.

Пізніше, восени, коли головні йдуть на більш глибокі місця, використовують поплавець з грузилом. Снасть варто налаштувати так, щоб жабеня не могло ні втопити поплавець, ні піднятися на поверхню. Насадка в цьому випадку йде впівводи, на великих глибинах - в метрі-півтора від дна. Грузило ставлять в 25-30 см від гачка, це забезпечує достатню свободу рухів жабеня.

Ловля головня на жабу відбувається в звичайних головлевих місцях: в кінці перекату, де слабшає течія збільшується глибина, на глибоких місцях із зворотньою течією, у повалених дерев, під навислими над водою кущами. Проводку не роблять довше 20-30 метрів, інакше утворені провиси і слабина волосіні не дозволять зробити підсікання з потрібною силою і різкістю. Поклевка у головня енергійна, поплавець миттєво зникає. Підсікають після коротенької паузи, що дозволяє рибі проковтнути жабеня.

Осіннє клювання головня відбувається протягом світлового дня, і ловлять, поки можна розгледіти поплавець. Іноді, при активному жорі, ловля не закінчується і в глибоких сутінках - тоді волосінь тримають в натяг і визначають поклевку на дотик; але кількість порожніх хваток в такому випадку збільшується.

Жабенят застосовують також в якості насадки для переметів і донок-закидушок, що залишаються на ніч, і головні нерідко потрапляють на їх гачки.

Ловля головеня на живця відбувається в той же час, що і на жабеня, але рідко хто з рибалок займається нею цілеспрямовано - одночасно починається активний серпневий і осінній жор щуки, риби куди більш численної і попадающоюся у великих кількостях.

На жерлицы головень трапляється нечасто, кружки і того рідше. У більшості випадків ловлять його поплавчаною живцевою вудкою і переметами. Насадкою на головня служать пічкур, голець, в'юн, личинка міноги. Способи наживлення живця використовуються досить різні, але особливо вдалим вважається застосування снасточки з двох гачків: один зачіпляється за спину, інший за губи. Металевий повідець варто застосовувати лише на переметах, на вудки ставиться кевларовий, найтонший, бажано повідець не використовувати зовсім, якщо ймовірність поклевки щуки невелика.

2017-06-01 Ловля на живця 0 825

Подібні публікації


0 коментарів

Unauthorized


Для того, щоб залишити коментар, увійдіть або зареєструйтесь.