Повідці ручної роботи Мухіна (з титанового сплаву та з флуорокарбону)

Повідці ручної роботи Мухіна (з титанового сплаву та з флуорокарбону)

Я хочу представити вам свої повідці ручної роботи з титанового сплаву «Stretch Wire Leader Material» від японського виробника Pontoon 21. «Фішка» моїх повідків полягає в тому, що вони робляться без застосування обтискових металевих трубочок. Останні дванадцять років я працюю в магазині рибальських товарів «Серебряный ручей» міста Сєвєродонецька, і мені доводилося бачити різні повідці і різні повідкові матеріали. Але коли вперше в мої руки потрапив титановий повідковий матеріал від Pontoon 21 і я його протестував, то зрозумів, що це матеріал з унікальними технічними характеристиками.
Однак при виготовленні повідків з цього сплаву застосовувати металеві обтискні трубочки не зовсім правильно: будь-яка металева трубочка, як би вона не ставилася і які б інструменти ні застосовувалися, після механічного впливу деформує матеріал. При обтиску металом титанового сплаву ми порушуємо цілісність матеріалу, і в місцях з'єднання такий повідець стає слабкішим на розрив. Крім того, при використанні примітивної технології ми збільшуємо масу повідця, і він стає більш помітним у воді, що неприпустимо при лові обережної трофейної риби. При такому монтажі знищуються унікальні технологічні характеристики даного повідкового матеріалу, які були закладені в нього японськими виробниками.
Я розумів, що при виготовленні повідків з титану необхідні абсолютно нові, революційні технології, яких не було до цих пір. Впродовж шести місяців я наполегливо шукав інші способи з'єднання даного матеріалу, застосовуючи різні технології. Дуже допомогло те, що робив різні повідці і накопичив багаторічний досвід у цій справі. Зрештою, домігся потрібного результату, і сьогодні я хочу представити повідці ручної роботи.
Отже, даний повідець виготовлен з міцного титанового сплаву. Стяжка петлі зроблена вручну з найтоншої кевларовой міцної нитки діаметром всього 0,02 мм. Нитка намотується під мікроскопом в сім шарів, а кожен шар просочується спеціальним полімерним складом. Це з'єднання не деформується при будь-яких механічних впливах, а полімер не руйнується від ультрафіолету і води.
Після нанесення всіх шарів стяжки і полімеру місце з'єднання обдувається потоком гарячого повітря температурою близько 110 ° С. Температурний вплив йде строго спрямованої дії і потрапляє тільки на місце стику. Крім того, щоб весь повідець піддавався нагріванню, термообробка проводиться імпульсно з інтервалом для охолодження. Охолодження здійснюється потоком холодного повітря протягом декількох секунд. Для того щоб з'єднання кевларовой нитки і повідка було максимально міцним (поверхня титану ідеально гладка), на поверхню титанового сплаву гальванічним способом наноситься грунтуючий шар спеціального реагенту. Таке з'єднання, титанового сплаву, кевларовой нитки і полімеру навіть при мінімальній площі стяжки дає максимальну міцність. Дана технологія виготовлення є авторським рішенням і абсолютно унікальна. Вся робота робиться вручну з використанням креативного обладнання, тому аналогів цим виробам немає.
Таким чином, я отримав повідці з дуже хорошими характеристиками.
1. Дуже малу вагу. Повідець має практично нейтральну плавучість. Він не впливає на балансування снасті і може застосовуватися з легкими приманками класу ультралайт.
2. Дуже міцна конструкція, яка не деформується, не ламається, не піддається скручуванню. Такий повідець НЕ завивається від клювань щуки.
3. При відносно малому діаметрі (0,2 мм, 0,3 мм і 0,4 мм) витримує значні навантаження на розрив. Оскільки мої повідці виготовляються без вузлових з'єднань і всякого роду обтискових матеріалів, то розривне навантаження будь-якого повідця в точності відповідає лінійному розривному навантаженню самого матеріалу. Більше того, у всіх випадках, випробовуючи повідці на електронному детонометра, їх розривна навантаження перевищувала оголошену виробником. Саме в цьому і полягає перевага моїх повідків над іншими.
Розривне навантаження становить:
0.06 - 1.27 кг
0.10 - 2.30 кг
0.15 - 4.5 кг
0.20 - 8.7 кг
0.25 - 12.8 кг
0.30 - 16.00 кг
0.35 - 23.00 кг
0.40 - 35.00 кг

4. Практично не помітний у воді, що дуже важливо при лові обережної риби.
5. Не окислюється і не кородує навіть у солоній воді, що дає можливість застосовувати дані повідці при морській рибалці.
6. Завдяки високій міцності не боїться каменів і щучих зубів.
Для захисту даного виробу від підробки на кожну упаковку ставиться два лейбла з логотипом автора. Це служить гарантією оригінального походження повідка.

До нанесення реагенту (фото під мікроскопом збільшення в 270 разів)

Після нанесення реагенту (фото під мікроскопом збільшення в 270 разів)





Середня вартість титанового повідця: 35.00 грн

Дуже багато рибалок неодноразово висловлювали думку про те, що компанія PONTOON21 не допрацювала  ідею до кінця випустивши титановий матеріал всього в декількох діаметрах. Так, цей матеріал випускається в діаметрах 0,20, 0,30, 0,35, 0,40 мм. Згоден не великий асортимент. Дуже багатьох такі діаметром не влаштовують. Комусь треба на ультралайт тонше, ніж 0,20 мм, комусь на Твіч середнє між 0,20 і 0,30 мм. І так далі. Абсолютно згоден. Я задумався над таким станом речей і вирішив це виправити. Мною була розроблена технологія «холодного кування» і буквально місяць тому, я отримав перші позитивні результати, а саме: З матеріалу більшого розміру я зумів виготовити менший. Тобто з матеріалу 0,30 мм я можу робити 0,29, 0,28, 0,27, 0,26, 0,25 і т.д. З матеріалу 0,20 мм я можу зробити будь-який до 0,06 мм. Діаметр 0,06 - це поки найтонший який мені вдалося отримати. Що таке 0,06 мм багатьом напевно і не зрозуміло. Це діаметр Вашого волоса. Ви запитаєте, а яке практичне застосування може мати ця робота? Я відповім. Саме пряме! Тепер я можу робити повідці будь-якого діаметру від 0,06 мм до 0,40 мм. Та й це дуже важливо: при методі «холодного кування» технологічні властивості матеріалу, закладені в ньому японцями не змінюються. Я сподіваюся, що за таку самодіяльність японці на мене не образяться.
І останнє: враховуючи великий інтерес до цих повідців, я вирішив продовжити роботу з удосконалення їх конструкції і виготовив абсолютно нову серію повідків з полімерним вертлюжком. У відмінності від металевого вертлюга, полімерний має позитивну плавучість і абсолютно не видимий у воді, як скло. Крім цього полімерний вертлюг обертається набагато легше, ніж навіть вертлюг на підшипнику. А що стосується їх міцності, так такі вертлюжки дадуть фору багатьом металевим.

На численні прохання рибалок України мною були виготовлені повідці з флуорокарбону методом холодного зварювання.
Цей метод дає можливість робити повідці без застосування обтискових матеріалів, різного роду скруток і вузлових з'єднань. Повідець виходить дуже міцним за лінійної міцності самого матеріалу і абсолютно непомітним, як сам флуорокарбона. Такий метод з'єднання є інноваційним і виробляється на креативному обладнанні винайденому мною.
Вартість такого повідця: 8.00 грн

На жаль, у мене немає можливості часто відвідувати форуми - весь вільний час я проводжу в майстерні. Тому по питанням щодо запропонованих мною повідків прохання звертатися за вказаними нижче телефонами.

050-988-97-61
096-70-392-70
З повагою Мухін В.Ю.